volejte  +420 603473958           pište info@ceskeprovaznictvi.cz 

přijďte  Kosmákova 1640/8, 78501 Šternberk (prodejní sklad, výroba)               

české provaznictví

Pochozí sítě / odpočinkové sítě

Pochozí sítě, odpočinkové sítě

Pochozí sítě, odpočinkové sítě

Naše pochozí a odpočinkové sítě jsou trendem pro vytvoření originálního místa ve Vašem obydlí pro zábavu a odpočinek.

Odpočinkové a pochozí sítě jsou vhodné do domů, bytů, chat, chalup nebo třeba do herních center.

Kotvení pochozích sítí

Dřevěný rám po celém obvodu zamýšlené sítě by měl mít ideálně výšku 8-14cm a hloubku minimálně 5cm. Obvykle vídáme truhláře, kteří připravují rámy z hranolů 12x12cm nebo zdi obloží konstrukčními hranoly 6x10cm. Do dřevěného rámu se síť přichytává pomocí speciálních U-držáků s prolisem. U-držák obejme lem sítě a packy se pomocí vrutů přišroubují do dřevěného rámu ve vzdálenostech po 10ti cm.


Kovový rám po celém obvodu zamýšlené sítě by měl být vyroben z plné 16-20mm kulatiny. Tato kulatina by měla mít po svém vnějším obvodu po 50cm navařené nožky pomocí kterých se ukotví do zdi. Nožky lze rovněž navařit na jekly libovolného typu a následně přimontovat do zdi. Mezi vnější hranou kulatiny a zdí nebo jeklem musí zůstat volný prostor cca 30mm. Tento volný prostor je důležitý, aby bylo možné síť vyvázat a správně vypnout ke kulatině.


Kovová oka samostatně přikotvená do zdi se instalují ve vzdálenostech po 25cm. Skrz tato oka se po celém obvodu vznikající sítě napíná textilní lanko na napínáky. Toto napínací textilní lanko v barvě sítě má jádro z nerezové oceli. Síť se vyvazuje k napínacímu lanku ručně, speciální metodou. Tento typ kotvení se doporučuje jen ve výjimečných případech a po dohodě s projektantem, zejména ale v místech kde z nějakého důvodu není možné celokovový nebo celodřevěný rám osadit.


Ať už si vyberete jakýkoliv typ kotvení, je potřeba myslet na to, že síť má při instalaci veliký tah do středu a tudíž musí být rám velmi důkladně přikotven. Rámy není možné instalovat pomocí hmoždinek, vždy je nutné použít chemickou kotvu.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info